ilmar jakobson

Oleme tegutsenud
juba 24 aastat!

Meie meeskonnas
on 10 autospetsialisti!

Teenindanud üle
10 000 auto

Meil on Googles 4,7 tärni
ja 88 kliendi tagasisidet!

Oleme tegutsenud
juba 24 aastat!

Meie meeskonnas
on 10 autospetsialisti!

Meil on väga
korralik töökoda!

Meil on Googles 4,7 tärni
ja 88 kliendi tagasisidet!

Autoteenindusega seonduvatele küsimustele vastab:

Ilmar Jakobson

“5 Soovitust”, kuidas valida automehaanikut!

Õige automehaaniku valimine võib olla üsna hirmutav ülesanne, eriti, kui häda on käes aga arvestada tuleb paljude teguritega, millest esmakordsel autoomanikul ei ole alguses ilmselt aimugi.

Hea mehaanik võib aidata säästa palju raha ja hoida sinu autot soodsalt töökorras, terve selle eluea vältel. Samal ajal, kui halvasti valitud mehaanik võib põhjustada pikemas perspektiivis probleeme ja kulutada palju sinu aega ja raha. 

Kuid järgides mõnda lihtsat näpunäidet, võid leida usaldusväärse mehaaniku, kes sinu auto eest hoolitseb. Panimegi kokku mõned näpunäited, mis aitavad õige mehaaniku või autoteeninduse leida.

Parim reklaam on tehtud töö.

Tead seda vanasõna “Töö kiidab tegijat”? Tee veidikene uurimistööd ja hoia seda vanasõna kuklas. Küsi sõpradelt, perekonnalt või töökaaslastelt soovitusi ja tutvu erinevate pakkujatega läbi nende kodulehe ja loe kindlasti varasemate klientide arvustusi, nii Googlest, kui ka Facebookist. Sellisel moel, on tõenäline, et satud mehaaniku otsa, kes on ennast juba sinu tuttavale tõestanud asjaliku ja hea partnerina.

Küsi võimalikult palju küsimusi.

Kui oled veidi maad uurinud ja sul on potentsiaalsete mehaanikute nimekiri kokku pandud, siis on mõistlik nende mehaanikutega ühendust võtta, ja enda mure ära rääkida. Olgu öeldud, et kõige lihtsam on koostööd teha mehaanikutega, kes on nõus vastama su küsimustele ja suudavad ka peale tööde teostamist anda täpse ülevaate tehtud töödest ja ka tööle garantiid pakkuda.

Mõned küsimused, mida küsida:

  1. Varasemate klientide tagasiside?
  2. Kas pakute ka garantiid?
  3. Milliste automarkidega töötamisele olete keskendunud?
  4. Kas pakute ka asendusautot?
  5. Kas annate peale tööd ka teostatud töödest täpse ülevaate?
  6. Kuidas toimub töö eest tasumine?
  7. Millest koosneb hind?
  8. Milliste kindlustusettevõtetega teete koostööd?

Kui mehaanik on nõus vastama su küsimustele saad ka aimu, teenuse tasemest ja mehaaniku teadmistest.

Seega võta ühendust ja leia mehaanik, kes on nõus vastama küsimustele, selgitama, tehtavate tööde vajalikkust ning suudab pakkuda garantiid ning kes annab peale tööde teostamist täpse ülevaade, mis töid on teostatud.

Ära mine nurgatagustesse Garaažidesse

Kui mehaanik palub sul auto tuua probleemi väljaselgitamiseks kohapeale, siis annab see sulle võimaluse veenduda, et mehaanik on tõepoolest professionaal või remondib hobikorras. Professionaalisst annab aimu annab aimu: “puhas ja organiseeritud töökoda” ning “korralik meeskond mehaaniku ümber”, kes hoolitseb töö professionaalse kulgemise ja kvaliteedi eest. See annab ka aimu, et Sinu auto ei ole esimene, mis seal töökojas juppideks võetakse.

Uuri, millele on mehaanik spesialiseerunud

Teine oluline tegur, mida automehaaniku valimisel arvestada, on, et millistele töödele on nad keskendunud. Mõned mehaanikud on spetsialiseerunud ainult teatud automarkidele või kindlate komponentide remonditöödele, nagu “automaatsed käigukastid” või “mootorid”. On mõistlik leida mehaanik, kellel on sinu sõidukiga töötamise kogemus. Samuti kontrolli, kas mehaanikul on sertifikaate, mis tõendavad, et ta on omandanud vajalikud teadmised tööde teostamiseks näiteks: “autotööstuse sertifikaat” või “akrediteering”.


Pea nõu mitme pakkujaga.

Tõsisemate tööde puhul on hinna osas mõistlik küsida pakkumist mitmelt mehaanikult. Sest hind võib erineda kardinaalselt. Kuid pea meeles, et madalam hind ei pruugi alati olla parim valik! Näiteks võib olla madalam hind tingitud töö kvaliteedist või mehhaaniku asukohast, samal ajal, kui kõrgem hind võib olla tingitud näiteks vajalikest lisateenustest või kvaliteetsematest osadest, mis võivad pikas perspektiivis säästa sulle raha ja pikendada auto eluiga. Seega uuri kindlasti, millest hind koosneb.

Kokkuvõtteks:

Kokkuvõtteks võib öelda, et automehaaniku valimine on väga oluline ja esmapilgul ka hirmutav ülesanne, kuid maad uurides, vesteldes mehaanikuga, kontrollides nende teenuseid, hindu ja sertifikaate ning luues häid suhteid, saate olla kindel, et teie auto on heades kätes.

Järgmine samm?

auto tehnilise seisukorra kontroll

Loe ka neid artikleid:

auto tehnilise seisukorra kontroll

“5 Soovitust”, kuidas valida automehaanikut!

cute-dog-car-trunk

“4 Soovitust”, kuidas hoida auto ülalpidamiskulud madalal

A little rust at the bottom of the car sill. Paint bloat. High quality photo

Rooste: kuidas see tekib ja kuidas seda vältida!

Closeup of mechanic hands pushing a black tire in the workshop.

Kuidas kontrollida, kas auto rehvid vajavad vahetust!

Artificial lighting. Employee in the blue colored uniform works in the automobile salon.

“10 märki”, et su auto vajab hooldust!