ilmar jakobson

Oleme tegutsenud
juba 24 aastat!

Meie meeskonnas
on 10 autospetsialisti!

Teenindanud üle
10 000 auto

Meil on Googles 4,7 tärni
ja 88 kliendi tagasisidet!

Oleme tegutsenud
juba 24 aastat!

Meie meeskonnas
on 10 autospetsialisti!

Meil on väga
korralik töökoda!

Meil on Googles 4,7 tärni
ja 88 kliendi tagasisidet!

Autoteenindusega seonduvatele küsimustele vastab:

Ilmar Jakobson

“4 Soovitust”, kuidas hoida auto ülalpidamiskulud madalal

Auto hoolduskulude madalal hoidmine on ilmselt paljude auotoomanike nagu ka minu enda jaoks väga oluline. Kui regulaarset hooldust pikalt edasi lükata võib remondiarve kiiresti ja ootamatult kraesse kukkuda. Panime siia kirja “4 Soovitust” autoga seonduvate kulude minimaalsena hoidmiseks, loomulikult aitavad need nõuanded ka auto eluiga pikendada.

Järgi auto hooldusjuhendit ehk “auto manuaali

Soovitame 100% kõikide autod puhul rangelt järgida auto kasutusjuhendis paika pandud hooldusgraafikut, kuna see tagab, et kõik vajalikud toimingud tehakse õigeaegselt. Eelkõige on oluline olla kursis selliste regulaarsete hooldustööde sagedusega, nagu “õlivahetused”, “rehvivahetused” ja “pidurite kontroll”. Need lihtsad toimingud aitavad kindlasti ennetada suuremaid probleeme ja hoida sinu auto töökorras ja turvalisena.

Parem karta, kui kahetseda

See tuntud vanasõna on kasulik kindlasti ka muudes eluvaldkondades ja on kasuks ka sinu auto eest hoolitsedes. Näiteks kui märkad oma autost kostvat kummalist “müra” või “vibratsiooni”, on parem lasta see võimalikult kiiresti üle vaadata, mitte oodata probleemi süvenemist. Varajane avastamine ja parandamine on kindlasti odavam, kui, et hakata vahetama välja kogu süsteemi. Näiteks, pidurisüsteemi(eriti kinniroostetanud pidurisadulate) väljavahetamine on kordades kallim, kui näiteks iga-aastane hooldus

Lihtsamad tööd teosta ise

Veel üks suurepärane võimalus autohoolduselt raha säästa on osa tööst ise ära teha. Lihtsaid toiminguid, nagu õli vahetamine või õhufiltri vahetamine, saab teha suhteliselt lihtsalt ja see võib hoida kokku nii mõnegi kopika.

Sa saad ise otsustada, millise hinnaga varuosasid kasutatakse

Kindlasti oled näinud telekast reklaami, kus apteeker väidab, et alati ei ole vaja osta kõige kallimad niiöelda “Brändi rohtu”, et saab ka valida näiteks toimeaine järgi mõne teise, soodsama rohu. Sama lugu on tegelikult ka varuosadega. Alati ei ole tarvis kasutada kõige kallimaid varuosi. Tihti võib leida hea kvaliteediga järelturu osi, mis on oluliselt odavamad kui OEM (Original Equipment Manufacturer) varuosad.

Vahel sobib ka autoteenindusele, kui leiad sobiva varuosa ise, niimoodi võid leida häid pakkumisi täiesti iseseisvalt ka kasutatud varuosade kohta, mis võib jällegi säästa nii mõnegi euro.

Kokkuvõtteks:

Lõppude lõpuks on oluline oma auto eest hoolt kanda ja sellega vastutustundlikult sõita. See tähendab agressiivse sõidu vältimist, õiget tüüpi kütuse kasutamist ja auto ülekoormamise vältimist. Need lihtsad sammud aitavad pikendada auto eluiga ja hoida ülalpidamiskulud madalad.

Seega võib öelda, et auto hoolduskulude madalana hoidmine nõuab regulaarset hooldust, varajast avastamist, remonti(soovi korral isetegemist), õigete osade ostmist ja auto eest hoolitsemist. Järgides neid näpunäiteid, hoiad oma auto töökorras veel aastaid ja säästad sealjuures ka palju raha.

Järgmine samm?

Loe ka neid artikleid:

auto tehnilise seisukorra kontroll

“5 Soovitust”, kuidas valida automehaanikut!

cute-dog-car-trunk

“4 Soovitust”, kuidas hoida auto ülalpidamiskulud madalal

A little rust at the bottom of the car sill. Paint bloat. High quality photo

Rooste: kuidas see tekib ja kuidas seda vältida!

Closeup of mechanic hands pushing a black tire in the workshop.

Kuidas kontrollida, kas auto rehvid vajavad vahetust!

Artificial lighting. Employee in the blue colored uniform works in the automobile salon.

“10 märki”, et su auto vajab hooldust!